Ahmağa yüz, aptala söz vermeğe gelmez.Akıllı erkeğin arkasından, kadını da yüzüne karşı öv.Aşk mücadelesi değil, mücadele aşkı içinde ol.Bazı kitaplar tadılmak, bazıları yutulmak ve çok azı da hazmedilmek içindir.Bir insan hangi limana ulaşmak istediğini biliyorsa , onun için her rüzgar uygundur.Borçlu olup düşünmektense uyuz olup kaşınmak yeğdir.Boşboğazı ateşe atmışlar ”odun yaş diye haykırmış"Büyük beyinler fikirleri, orta beyinler olayları, küçük beyinler ise kişileri konuşur.Dünya ve ahrette yanmanın yolu plajlardan geçer.Düşmanlarınızı affedin bu bir büyüklüktür. Ama onları unutmak büyük bir aptallıktır.Eğer güneşi kaçırdım diye gözyaşı dökersen yıldızları da kaçırırsın...Eskiden bir insan ilim uğruna para harcardı.

Şimdi ise insanlar ilim sayesinde para kazanıyorlar.Gözlerimizi oymuşlar simdi de göremiyoruz diye bizi kınıyorlar.Hafif acılar konuşabilir ama derin acılar dilsizdir.Herhangi bir insan vaktini nasıl geçireceğini üstün bir insan ise vaktini nasıl tasarruf edeceğini düşünür.İstediğini söyleyen, İstemediğini işitir.İyi bir okçu yayı ile değil hedefi ile bilinir...İyi dostluklar, hesapsız kurulur.Kainatta tesadüfe, tesadüf edilmez.Kele yıkandın mi ? demişler. " tarandım bile demiş"Kimse, işitmek istemeyenler kadar sağır değildir.Kimse, görmek istemeyenler kadar kör değildir.Kusuru kendisine söylenmeyen adam ayıbını hüner sanır.Kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi öğrendik, fakat bu arada çok basit bir sanatı unuttuk. İnsan gibi yaşamak...Neden iki kulağımıza karşılık bir dilimiz var?

Çok dinleyelim az konuşalım diye...!Ne kadar az bilirseniz; o kadar şiddetle müdafaa edersiniz.Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.Otuz yıl eğri büyüyen ağaç bir yılda doğrulmaz.Öyle horozlar vardır ki, öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar.Ölülerin çenesini bağlarlar, burada gördüklerini orada söylemesinler diye.Ölümün bizi nerede beklediği belli değil , iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim.Rüyaları gerçekleştirmenin en kısa yolu, uyanmaktır.Samimi olmayı vaat edebilirim; tarafsız olmayı asla.Sakladığın bir sır senin esirindir. Açığa vurursan sen onun esiri olursun.Sakın ahlak kurallarını çiğnemeyin çünkü öcünü çabuk alır.Serseri, cahil bırakılmış çocuğun büyümüşüdür.Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat diyoruz.Ulu çamlar, fırtınalı diyarlarda yetişir.Yarışı kazanalar, daima yavaş ve devamlı gidenlerdir.Zayıf yanını bilen güçlü, zayıf yanına hükmeden daha güçlüdür...

 Kategoriler
Ana Sayfa
Anneler Günü Mesajları
Aşk Mesajları
Asker Mesajları
Atasözü Mesajları
Ayrılık Mesajları
Babalar Günü Mesajları
Beşiktaş Mesajları
Doğum Günü Mesajları
Evlilik Mesajları
Fenerbahçe Mesajları
Galatasaray Mesajları
Gecmiş Olsun Mesajları
Kandil Mesajları
Komik Mesajlar
Kurban Bayramı Mesajları
Kutlama Mesajları
Love Mesajları
Mani Mesajları
Nefret Mesajları
Özlü Sözler
Özür Mesajları
Ramazan Bayramı Mesajları
Şarkı Mesajları
Sevgi Mesajları
Sevgililer Günü Mesajları
Spor Mesajları
Şiir Mesajları
Teklif Mesajları
Türkü Mesajları
Yalnızlık Mesajları
Yılbaşı Mesajları
hosting