FıkralarTayyip'le Bush ilk bulusmalarinda birbirlerine hava atarlar..Bush, Tayyip'e "Bizde öyle bir teknoloji var ki, ölüyü diriltiriz" der.Tayyip altta kalmaz ve karsilik olarak "Bizde öyle bir teknoloji var ki,partimizin bütün üyelerine 100 metreyi 3 saniyede kosmayi ögretiyoruz" der
Türkiye'ye döndügünde Tayyip'i bir düsünce alir. Danismanlarini çagirtir veattigi palavrayi anlatir. "Haftaya Bush geliyor. Yalanimiz ortaya çikacak, acaba ne yapsak?" diye sorar....Danismanlarindan biri hemen yanitlar: "Onlara ölüyü nasil dirilttigini sordunuz mu?" "Hayir sormadik" "O halde hiç korkmayin baskanim, alin Bush'u Anitkabir'e götürün. Atatürk'ü diriltmesini isteyin.Diriltmezse o rezil olur. Yok eger diriltirse siz zaten o zaman 100 metreyi 3 saniyede koşarsınız


Amerika'da adamın biri işine giderken birden anormal bir trafiğin içine düşer, ama trafik bir santim bile kipirdamamaktadir.Bir süre sonra aracının yan camına birisinin tıkladığını farkeder ve camı açar.
- Ne var acaba?- Teröristler Bush'u yakaladilar. Eger 1 milyar dolar verilmezse, üstüne benzin döküp yakacaklarmis.
- Haa şimdi anladım bu trafiği...- Ya işte onun için, herkesten biraz yardım topluyoruz
- Insanlar ne kadar veriyor ortalama olarak?- Valla yaklasik 5'er litre...

Bir Amerikali, bir Ingiliz ve bir Irakli kahvede oturmus çay içiyorlarmis. Amerikali çayini bitirince bardagi havaya firlatmis, silahini cikarip bardaga ates edip parcalamis "Bizde bardaklar o kadar ucuzdur ki biz Amerika'da ayni bardakla iki kere çay içmeyiz" demis.
Ingiliz de bunun üzerine çayini bitirip bardagi havaya firlatmis ve ates ederek bardagi parçalamis "bizim Ingiliz kumsallarinda bardak yapacak cam için o kadar çok kumsal vardir ki, ayni bardakla iki kere çay içmeyiz" demis.
Bunun üzerine Irakli da buz gibi sogukkanli bir sekilde çayini bitirmis, bardagi havaya firlatmis, silahini çekip Amerikali ve Ingilizi vurup öldürmüs Bagdat'ta bu Ingiliz ve Amerikalilardan o kadar çok var ki, biz ayni adamlarla iki kere çay içmeyiz" demis.

Temel ile Idris avciliga merak sarmislar ve bu isi pirinden ögrenmeyi kafaya koymuslar. Duymuslarki bilmem ne köyunde bir Mehmet aga varmis,bu isin piriymis. Hangi delikten, hangi hayvan çikar bilirmis. Dogru Mehmet agaya gitmisler, dertlerini anlatmislar. Hayli yasli bir adam olan Mehmet aga "zaten artik benimde birilerini yetistirmem lazim" demis ve çikmislar daglara.Ufacik bir delik çikmis karsilarina. Mehmet aga demis...
Bu delikten biraz sonra sincap çikar."Gerçekten iki dakika sonra çikmis sincap, bizim avcilarda sincabi bir atista vurmuslar. Biraz ileride biraz daha büyük bir delik. Mehmet aga demis : - "Birazdan burdan bir tavsan çikar.", dedigi gibi tavsan çikmis gerçekten ve bizimkilerde indirmisler asagi. Daha ileride biraz daha büyük bir delik bu defaki kurban tilki imiş.Mehmet aga - "Ben yoruldum artik gidiyorum", demis.Temel ile Idris biz biraz daha avlanacagiz diye devam etmisler. Koca bir delige rastlamislar ve beklemeye baslamislar..Ertesi günkü gazetelerde haber - "Manisa treni iki kisiyi ezdi".

Temel ! Askerlik yaptigi bölük`de hic anlasamadigi cavus la basi oldukca dert de,cavusu ,Temele ..Sunu yap bunu yap, ama makbule gecmezmis!..Sonra birgün cavusu;Temele demiski.. Git nizamiyenin kapisina, bugün karakol komutani gelecek, gelir gelmez mutlaka haberim olsun der!..Ve Temel gider 1-2`saat bekler ! Kapidan iceriye makam araci girer! Temel sorar askerlere bu kim!.. Derlerki karakol komutani...
Hemen makam arabasinin yanina varir ve cami tiklar!... Komutan; Otomatik cami indirir ve sorar!.. Buyur asker!!
Temel sorar siz komutan misiniz!..
Evet der komutan… Temel derki, vallahi boku yedin, Cavus seni bekliyor.....

temel birgün mahallenin imamina sorar hoca bize cennette 4 huri verecekleri dogru mu?
hoca: evet dogru der..peki bizim hanim cennete giderse ona ne verecekler?hoca: onada 4 nuri verirler..temel sinirlenip eve dönmüs bi bakmis karisi namaz kiliyo
sinirlenip basmis tekmeyi
-o.... mu olacan lan sen?

Kaykay

Üç adam ölür ve cennete giderler. Sorgu meleği birincisine sorar, "Seni cennete yollamadan önce sana bir sorum var: Karına karşı sadık oldun mu?" Adam yanıtlar; "Evet, asla bir başka kadına bakmadım." Sorgu meleği, "Şuradaki Rolls-Royce'u görüyor musun? O senindir. Cennetteyken kullanabilirsin.." Sorgu meleği ikinci adama da aynı soruyu sorar ve şu cevabı alır; "Bir kez karımı aldattım ama bunu ona itiraf ettim. Beni bağışladı ve mutlu yuvamızı kurtardık." Bunun üzerine sorgu meleği, "Şuradaki Mercedes'i görüyor musun? Cennetteyken onu kullanacaksın.." der ve üçüncü adama da sorar, "Karını hiç aldattın mı?" Adam yutkunur ve şöyle der; "itiraf edeyim ki; bulduğum her kıza asıldım ve her fırsatta onlarla yattım, birçoğu ile beraber oldum. Üzgünüm." Sorgu meleği; "Ehh" der, "Ama temelde iyi bir adamsın. Şuradaki eski vosvos'u görüyor musun? Cennette onu kullanacaksın." Bunun üzerine üç adam vedalaşır, arabalarına atlar ve kendi yollarına giderler. Birkaç hafta sonra ikinci ve üçüncü adam birlikte gezerlerken barın önünde birinci adamın Rolls-Royce'unu görürler. Bara girdiklerinde adamın perişan bir halde, etrafındaki boş şişelerin arasında salya sümük oturduğunu görürler ve şaşırırlar. "Heyy! ne oldu sana?" der ikinci adam, "Cennettesin, altında bir Rolls-Royce var, hersey mükemmel ama sen niye bu haldesin?" "Bugün karımı gördüm!" der birinci adam. Diğerleri; "Aaaa! ne kadar güzel, peki derdin nedir?" diye sorarlar. Adam içini çekerek konuşur, "Kaykay'la dolaşıyordu..."

Temele Mercedes Lazım

Bizim Temel ile Cemal bir gun luks bir otelin lobisinde harika bir hatun gorurler.Temel der ki, Ula Cemal, gidip bi bakayim, bu kadindan is cikar mi?
Temel yaklasir kadina, sorar :
- Benimle bi yemek yemek ister misiniz ?
- Bahse girerim su kapidaki Mercedes sizin degil
- Degildir
- Soyle iyi durumda bir banka hesabiniz da yoktur sanirim
- Yoktur
- Karadeniz kiyilarinda soyle iki katli bir ciftlik eviniz de yoktur heralde
- Yoktur
- Hadi o zaman cek arabani!
Temel boynu bukuk doner Cemalin yanina :
- Ula Cemal, benim Limuzini sana versem Mersedesini bana verirsin?
- Veririm Temelim
- Bi telefon etsem kendi bankamda bana hesap acarlar mi ?
- Acarlar Temelim
- Tamam o da kolay da, heralde bizim peder ucuncu kati yikmama izin vermez

Sarışınlar Ve Ayna

İki sarışın yolda yürürken yerde bir makyaj aynası gözlerine ilişir. ilk sarışın kapağını açar ve bakar :
- Resimdeki yüz bana çok tanıdık geldi şekerim... der. Sıra ikinci sarışındadır, aynayı arkadaşının elinden çekistirir ve şöyle der :
- Tabii ki tanıdık gelecek aptal, bu benim...

Copyright © 2009 - Nesohbet.com
hosting